Aktuality

Jsem zvyklá pořád něco psát pro ostatní, tak si to nemohu nechat ujít ani na vlastním webu :-) Zde tedy najdete zprávy o tom, na jakých projektech pracuji a třeba i něco ze zákulisí...


Dolu do dolu… než to zakážou


Já a uhlí asi patříme k sobě. Byť nejsme stejně staří! Jako mládě jsem jezdila do Krušných hor sázet stromky, zničené exhalacemi neodsířených elektráren. O pár let později jsem v jedné odsířené zakotvila, abych se starala o její dobré jméno. Uhlí však trochu zvoní hrana, a tak se příležitost podívat se do aktivního uhelného lomu neodmítá.

dul_nastup_1.jpgV portfoliu mých oblíbených zákazníků jsou dnes těžaři i ti, co uhlí přeměňují v energii. Konkurenční výhoda – copywriterů, kteří vědí, co je gigajoule, prostě tolik není. 

Po pár letech jsem teď dostala znovu možnost podívat se do dolu Nástup Tušimice Severočeských dolů. Poprvé jsem tam hledala s paleontology Národního muzea pozůstatky dávné minulosti naší planety, a protože věci se nedějí náhodou, setkala jsem s vedoucím výzkumu Borisem Eckertem přesně v tentýž den, kdy jsem se do dolu vrátila. Tentokrát jsem nic nenašla, ale mohla jsem se podívat hodně zblízka na těžební stroje. A opět s nadšením. Stejně jako jsem si s oblibou zkracovala v teplárně cestu přes kotelnu a strojovnu a kochala se industriální krásou. Někdo to tak prostě má.

Takže až se vám naskytne příležitost podívat se do uhelného lomu, neváhejte. Možná se to už nikdy nebude opakovat. Stejně jako se nikdy nesplní přání jedné z dalších účastnic exkurze, kterou nadchla myšlenka podívat se do hlubinného dolu. Už tu prostě žádný nemáme a já jsem fakt ráda, že jsem si stihla zafárat na Centrumce.