Aktuality

Jsem zvyklá pořád něco psát pro ostatní, tak si to nemohu nechat ujít ani na vlastním webu :-) Zde tedy najdete zprávy o tom, na jakých projektech pracuji a třeba i něco ze zákulisí...


Neměj předsudky a dělej si rešerše


Tohle by mi už po spoustě let praxe mělo být jasné a stejně jsem se nechala zase zaskočit. Úkol zněl: Připravit rozhovor s cyklistou, známým freeriderem, který se prohání uhelným lomem a zrekultivovanou krajinou. Uff, zas nějaký namachrovaný potetovaný mladík, který se živí tím, že jezdí na kole!

gaspi.jpg

Prostě odbytá rešerše. Jeden hloupý rozhovor v internetovém magazínu s pitomými otázkami a tudíž i pitomými odpověďmi a přehlédnuté datum narození ve wikipedii. A tak jsem na místo srazu v Bílině dorazila plná předsudků. Naštěstí mě z toho Richard Gasperotti, známý prostě jako Gaspi, rychle vyvedl. Výjimečně příjemné setkání s nadšeným mužem, který umí blbnout na kole, dělat legraci i vážně mluvit na seriózní témata o energetické budoucnosti a životním prostředí. Duší velmi mladý, nicméně jeho datum narození se víc blíží mému než označení mladík.

Takže už úplně chápu, proč si padl s Lukášem Kopeckým ze Severočeských dolů do noty a proč to po mě Lukáš celé chtěl. Odměnou nám všem teď je, že text se skvělými fotkami Miloše Štáfka, letí médii a „psali mi z ČEZu, že jim to vyskočilo ve svodce jako nejzajímavější článek o ČEZ“. S díky a dodatečnou omluvou Gaspimu. Jak se jezdí v uhelném dole na kole, se můžete podívat v tomto videu.