Aktuality

Jsem zvyklá pořád něco psát pro ostatní, tak si to nemohu nechat ujít ani na vlastním webu :-) Zde tedy najdete zprávy o tom, na jakých projektech pracuji a třeba i něco ze zákulisí...


Šatnářka aneb Čím jsem byla, tím jsem byla ráda


Byla už jsem v pracovním životě kdečím a minulý týden jsem měla možnost vyzkoušet si opět něco nového. Šatnářka. Brát kabáty, věšet je na věšák a místo nich dávat čísla. Viděla jsem to stokrát a teď jsem si to i vyzkoušela. V přestávkách jsem pak stihla s Tomášem Brandou za kamerou natočit reportáž pro UETV.

satnarka.jpgStát se šatnářkou byl jen ‚vedlejšák‘ při koncertu pro seniory, který uspořádala United Energy v sále mostecké hudebky. Ale věřím, že zákazník ocení, když zvládnete víc věcí naráz :-)
Hlavní postavou tu byl vynikající mladý houslista Milan Al-Ashhab, s nímž už jsem měla tu čest jednou vést rozhovor. Bylo to vloni na jaře, kdy to zrovna Milan neměl jednoduché, protože kultura byla zastavená a on neměl pro koho hrát. Tentokrát jsme si to dali znovu a na kameru a bylo to už veselejší, protože právě dohrál pro zvláštní publikum. Jak mi prozradil ředitel Domovů sociálních služeb v Litvínově Vladimír Vopelka, dorazili nejen zdraví senioři a vozíčkáři, ale také lidé s Alzheimerovou chorobou. Milan Al-Ashhab je muzikant se srdcem na dlani, a tak hned řediteli nabídl, že přijede zahrát i ostatním do domova. Houslistu v komorním recitálu doprovázel klavírista, skladatel a pedagog Adam Skoumal. Další milý člověk, který se kvůli našemu natáčení musel dvakrát převlékat, za což mu s Tomášem srdečně děkujeme. Zkusila jsem spočítat, kolik let uplynulo od chvíle, kdy jsme s Tomášem natočili poslední společnou reportáž, ale je to spíš trapné, takže nic... Prostě jsme znovu tým.

UE TV právě startuje a my už pro vás chystáme další dvě reportáže. Zavítali jsme do Střední průmyslové školy v Chomutově a s filmaři jsme natáčeli v kotelně teplárny. První reportáž o koncertu pro seniory v Mostě si můžete prohlédnout na webu UE, kde uslyšíte, co na koncert říkali ti, kterým byl určen.

Děkuji Janu Nerudovi za zapůjčení veršů.

koncert_al_ashhab.jpg