Aktuality

Jsem zvyklá pořád něco psát pro ostatní, tak si to nemohu nechat ujít ani na vlastním webu :-) Zde tedy najdete zprávy o tom, na jakých projektech pracuji a třeba i něco ze zákulisí...


Už jste jeli závěsnou lokomotivou?


Stavbu nové atrakce Podkrušnohorského technického muzea jsem sledovala od začátku. Už na konci loňského roku jsem o ní se Zbyňkem Jakšem mluvila pro magazín DoTeK a v červnu dorazilo pozvání na slavnostní otevření.

Sláva to byla velká, dokonce tak velká, že by se všichni do štoly nevešli a muselo se slavnostně otevírat nadvakrát! Prohlídková štola je výborný zážitek, navíc již zcela historický, protože žádný aktivní hlubinným důl už tu nemáme. Vrcholem prohlídky je samozřejmě jízda závěsnou drážkovou lokomotivou, která v dole dopravovala horníky i materiál. Speciálně pro ni a pro autentický zážitek v muzeu postavili maketu štoly. Zbyněk Jakš je prostě borec!

Při slavnostním otevření jsem musela pracovat a fotit, a tak jsem šla trasu lokomotivy pěšky a ještě v protisměru. Protože jsem se o ten zážitek nechtěla nechat ochudit, vzala jsem syna a tatínka a vyrazili jsme na prohlídku o dva týdny později znovu. Všem doporučuji. Pokud si chcete o otevření této atrakce něco přečíst, prolistujte si červencové číslo Magazínu krušnohorských obcí. Dozvíte se také, zda jsou chalupáři v Krušných horách pro radost nebo pro zlost a jak to bude letos s úpravami běžeckých tratí.

stola.jpg