Aktuality

Jsem zvyklá pořád něco psát pro ostatní, tak si to nemohu nechat ujít ani na vlastním webu :-) Zde tedy najdete zprávy o tom, na jakých projektech pracuji a třeba i něco ze zákulisí...


Učím se zdravit Zdař Bůh!

S hrdostí horníkům vlastní oznamuji, že jsem se stala šéfredaktorkou Hornických listů, časopisu Severočeských dolů. Zdař Bůh!

Přečíst více...

Filmový štáb Toulek opět vyráží do terénu

Náš Dream Team ve složení Míra Kuželka, Martin Studecký a já opět vyráží do Dolního Poohří, aby pro vás hledal nové tipy na výlety. Než to dotočíme, podívejte se zatím na předcházející díly a vyjeďte si na výlet.

Přečíst více...

Mám dream team a nebojím se ho použít!

Dovolte, abych vám představila náš nový tým. Ve složení kameraman, střihač, scénárista, moderátor, řidič, supervisor, zvukař, pilot dronu, šéf, produkční a catering vyrážíme do terénu, abychom pro vás natočili to nejlepší z Dolního Poohří.

Přečíst více...

Šatnářka aneb Čím jsem byla, tím jsem byla ráda

Byla už jsem v pracovním životě kdečím a minulý týden jsem měla možnost vyzkoušet si opět něco nového. Šatnářka. Brát kabáty, věšet je na věšák a místo nich dávat čísla. Viděla jsem to stokrát a teď jsem si to i vyzkoušela. V přestávkách jsem pak stihla s Tomášem Brandou za kamerou natočit reportáž pro UETV.

Přečíst více...

Můj ideál? Upovídaný chlap s velkým autem

Martin Bareš mi padnul do oka na první pohled. Pořádnej chlap s velkým teréňákem (a kdo mě zná, ví, že mám pro velká auta slabost), kterému se pusa nezastaví. Prostě ideál na rozhovory. Je to už pár let, co mě za ním vyslali. Od té doby jsme těch rozhovorů už spolu udělali víc. O netradiční cestovce, o zdejší krajině, o Krušných horách, o práci v dole.

Přečíst více...

Osm let profesionálním turistou

Destinační agentura Dolní Poohří měla narozeniny. Oslavila desáté výročí své existence. Na galavečeru v Kadani jsem chybět nemohla, protože to spolu táhneme už osm let. A ke kulatinám jsme s Lukášem Pichlíkem přichystali malou publikaci, která se za tím desetiletím ohlíží.

Přečíst více...

Neměj předsudky a dělej si rešerše

Tohle by mi už po spoustě let praxe mělo být jasné a stejně jsem se nechala zase zaskočit. Úkol zněl: Připravit rozhovor s cyklistou, známým freeriderem, který se prohání uhelným lomem a zrekultivovanou krajinou. Uff, zas nějaký namachrovaný potetovaný mladík, který se živí tím, že jezdí na kole!

Přečíst více...

Dolu do dolu… než to zakážou

Já a uhlí asi patříme k sobě. Byť nejsme stejně staří! Jako mládě jsem jezdila do Krušných hor sázet stromky, zničené exhalacemi neodsířených elektráren. O pár let později jsem v jedné odsířené zakotvila, abych se starala o její dobré jméno. Uhlí však trochu zvoní hrana, a tak se příležitost podívat se do aktivního uhelného lomu neodmítá.

Přečíst více...

Putování s Ohřinkou se loučí

Ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Lukáš Pichlík a starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd pokropili vodou z Ohře a vínem z Vičic poslední Putování s Ohřinkou. Zásobárna hradů, zámků a kostelů v Dolním Poohří zkrátka není nevyčerpatelná. Ale máme tu ještě Ohřínka!

Přečíst více...

Už jste jeli závěsnou lokomotivou?

Stavbu nové atrakce Podkrušnohorského technického muzea jsem sledovala od začátku. Už na konci loňského roku jsem o ní se Zbyňkem Jakšem mluvila pro magazín DoTeK a v červnu dorazilo pozvání na slavnostní otevření.

Přečíst více...

Hraběnka od komína a další tipy z DoTeKu

Bývaly časy, kdy jsem byla v baru Docela velkého divadla v Litvínově jako doma. Příležitost si to zopakovat v rozhovoru pro časopis DoTeK byla vítaná. Bohužel venku řádil covid, takže divadelní bar byl dost jiný. Setkání s Janou Galinovou a Lenkou Lavičkovou mi to ale vynahradilo. A co dalšího se do letního čísla DoTeKu vešlo?

Přečíst více...

Den mezi kamiony

Jsou zákazníci, kterým psané slovo prostě nestačí. To samozřejmě není žádný problém, když máte ty správné přátele. S fotografem Danielem Šeinerem a Studiem Ponte Records jsme tak strávili celý den na mosteckém polygonu mezi kamiony. Majitel dopravní firmy Pinc s.r.o. chtěl zaznamenat, co pro své řidiče a jejich rodiny připravil.

Přečíst více...